یکشنبه، ۳ شهریور ۱۳۹۸ ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
  
  
بازدید وزیر ورزش جمهوری آذربایجان از آکادمی ملی المپیک
آزاد رحیم اف وزیر ورزش جمهوری آذربایجان به همراه سفیر این کشور که در راستای توسعه همکاری های ورزشی دو کشور به ایران سفر کرده است بعد از ظهر روز گذشته ضمن بازدید از آکادمی ملی المپیک با دکتر قراخانلو رئیس این آکادمی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، رحیم اف در جریان این بازدید ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: آکادمی المپیک آذربایجان بیشتر به تربیت دانشجو می پردازد. این دانشجویان بعضاً ورزشکارانی هستند که عضو تیم ملی هستند و در مسابقات بین المللی حضور پیدا می کنند.
وی افزود: در این آکادمی سه بخش خبرگزاری ورزشی، طب ورزشی و مدیریت ورزشی توسط اساتیدی از کشور انگلیس تا رده فوق لیسانس تدریس می شود. رحیم اف در پایان به این نکته اشاره کرد که بی شک همه وزارت خانه های ورزشی خیلی علاقمند به داشتن چنین آکادمی در کشور خود می باشند.
در ادامه دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک خطاب به میهمانان آذربایجانی گفت: ما در ایران 15 دانشکده علوم ورزشی داریم و همچنین در دانشگاه آزاد هم تعداد قابل توجهی دانشجو مشغول تحصیل در این رشته هستند. این دانشکده ها بعضاً دارای کیفیت بسیار بالایی نیز می باشند.
دکتر قراخانلو با بیان این جمله که ارتباط آکادمی با دانشگاه ها بسیار خوب است افزود: ما در کل 5 میلیون دانشجو در کشور داریم که هر ساله سه هزار نفر از آنان به رشته هاای علوم ورزشی مرتبط می شوند.
وی همچنین توضیحاتی را در مورد ورزش قهرمانی داد و گفت: تقریباً هر فدراسوین ورزشی ما یک مرکز کوچک شبیه به آکادمی دارد، مانند خانه کشتی، آکادمی ووشو، قایقرانی و دوچرخه سواری که برای همه این مراکز نیز نیروهای متخصصی تربیت شده اند.

دکتر قراخانلو در ادامه گفت: بخش دیگری که در آکادمی ملی المپیک در اولویت ما قرار دارد دختران ما هستند. به عنوان مثال ما امسال در این آکادمی در حال برگزاری دوره تربیت مربی مهارت های ذهنی ویژه دختران هستیم که به مدت چهارصد ساعت آموزشی می باشد.
رئیس آکادمی ملی المپیک در پایان گفت: ما دوست داریم در زمینه ورزش با جمهوری آذربایجان ارتباط بهتری داشته باشیم و از ورزشکاران شما در این مجموعه میزبانی کنیم. امیدوارم در کوتاه ترین زمان ممکن با حمایت دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و همچنین دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک حضور ورزشکاران آذری در ایران بیش از پیش رونق پیدا کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
۱۵:۱۱
 نظر شما درباره مطلب 

امتیاز شما :
 
عنوان : *
توضیح : *
* = ضروری


میانگین امتیاز کاربران: 0.0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
 نظرات کاربران 

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

 

 آخرین مطالب
 توسط آکادمی ملی المپیک؛ دوره آموزشی تعلیم و تربیت مبتنی بر ارزش های المپیک ویژه معلمان تربیت بدنی آغاز شد
 رئیس آکادمی ملی المپیک: هدف دوره های آموزشی آکادمی، کمک به تحقق اهداف کمیته بین المللی المپیک است
 با حضور رئیس فدراسیون دوومیدانی در آکادمی ملی المپیک: طرح ساماندهی مربیان داخلی دوومیدانی پیگیری شد
 دپارتمان پیشگیری از آسیب های ورزشی آکادمی ملی المپیک برگزار می کند: کارگاه پیشگیری از آسیب های ورزشی ویژه رشته های فوتبال و فوتسال
 مدیر اجرایی آکادمی ملی المپیک منصوب شد
 کارگاه انواع روش های تمرین برگزار شد
 تمرینات تیم منتخب فوتبال کودکان حاشیه نشین و کم برخودار در آکادمی ملی المپیک
 با حضور رئیس کمیته ملی المپیک: ششمین دوره پیشرفته مدیریت ورزشی (المپیک سولیداریتی) برگزار شد
 رئیس کمیته ملی المپیک: نگاه دختران ورزشکار در رویدادهای بین المللی باید به دو چیز باشد نخست کسب سکو و دیگری پر کردن نیمه خالی فضای دختران در ورزش
 توسط آکادمی ملی المپیک: آزمون ورودی دومین دوره مربی تغذیه ورزشی برگزار شد


طراحی سایت و پورتال، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام