دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
  
  
دکتر صالحی امیری در نخستین نشست تخصصی خزانه‌داران فدراسیون‌های ورزشی: کمیته ملی المپیک همه منابع ورودی و هزینه‌ای خود را به صورت شفاف به فدراسیون‌ها و مردم گزارش می‌دهد
نخستین نشست تخصصی خزانه‌داران فدراسیون‌های ورزشی عضو مجمع کمیته ملی المپیک با حضور رئیس کمیته ملی المپیک، معاونان وزارت ورزش و جوانان و مدیران ارشد کمیته ملی المپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، در ابتدای این نشست که صبح امروز و در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد، کیکاووس سعیدی ذیحساب کمیته ملی المپیک، ضمن خیرمقدم به خزانه‌داران فدراسیون‌های ورزشی، در توضیحاتی کوتاه، هدف از برگزاری این نشست را هماهنگی و انسجام بیشتر خزانه‌داران با متولیان ورزش کشور (وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک) و همچنین اهمیت جایگاه خزانه داری در فدراسیون‌ها عنوان کرد.
در ادامه، دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با ابراز تقدیر و تشکر از کیکاووس سعیدی و انگیزه و نوآوری او در برگزاری نخستین نشست تخصصی خزانه‌داران فدراسیون‌های ورزشی گفت: «ورزش کارکرد‌های گوناگونی دارد که اولین و مهمترین این کارکردها، اجتماعی بودن آن است. همه متولیان و خدمت‌گذاران بخش‌های مدیریتی ورزش کشور، عمدتاً در دو حوزه همگانی و قهرمانی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند، در حالی که تاکید هر دو حوزه همگانی و قهرمانی، اجتماعی کردن ورزش است.»
دکتر صالحی امیری گفت: «جوامع بشری برای تداوم حیات خود نیازمند توجه به مقوله‌هایی نظیر نشاط اجتماعی، امید اجتماعی، اخلاق اجتماعی، امنیت اجتماعی و سازگاری اجتماعی هستند. خیلی‌ها نشاط را به شادی تفسیر می‌کنند در حالی که مفهوم اصلی نشاط، مفهومی عام از احساس رضایت مردم در زندگی اجتماعی است. مهمترین وظیفه ورزش این است که در کنار فرهنگ و هنر برای توسعه نشاط اجتماعی تلاش کند.»
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه این کمیته همه منابع ورودی و هزینه‌ای را به صورت شفاف به فدراسیون‌ها و مردم گزارش می‌دهد گفت: «از خزانه‌داران فدراسیون‌ها می‌خواهم تا شفاف‌سازی را جزو اولویت‌های کاری خود قرار دهند، چرا که شفافیت به سلامت سیستم کمک می‌کند. وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌ها، اعضای یک خانواده هستند و اگر نقصی در فدراسیون باشد، این نقص متعلق به ماست و چنانچه در کمیته ملی المپیک و فعالیت‌های آن نقصی وجود داشته باشد، این نقص متعلق به وزارت ورزش و جوانان است. این همکاری که اکنون بین وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی برقرار است باعث بوجود آمدن ثبات، آرامش و احساس امنیت بیشتر در ورزش خواهد شد.»
صالحی امیری در پایان گفت: «ما به تمامی شما خزانه‌داران اعتماد کامل داریم و از شما می‌خواهیم ناظر اعمال خود باشید تا در آینده شاهد تقدیر نهادهای نظارتی از شما باشیم.»
رئیس کمیته ملی المپیک پس از پایان صحبت‌های خود و جهت حضور در جلسه توجیحی که با اصحاب رسانه اعزامی به بازی‌های آسیایی داشت، جلسه را ترک و اداره جلسه را به دکتر محمدرضا داورزنی و کیکاووس سعیدی سپرد.
ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان، دکتر محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، طاهری بازرس کل ورزش و جوانان، عسگری ذیحساب و مدیرکل امور مالی وزارت ورزش، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک و سرپرست حراست کمیته ملی المپیک، از دیگر سخنرانان این نشست بودند که توضیحاتی را درباره برگزاری این نشست، سیاست‌های کلان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و همچنین اهداف و وظایف خزانه‌داران ارائه کردند.
در پایان این نشست، جلسه پرسش و پاسخ خزانه‌داران برگزار شد. 
۱۳۹۷/۰۴/۰۳
۱۵:۴۳
 نظر شما درباره مطلب 

امتیاز شما :
 
عنوان : *
توضیح : *
* = ضروری


میانگین امتیاز کاربران: 0.0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
 نظرات کاربران 

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

 

 آخرین مطالب
 رئیس آکادمی ملی المپیک در مراسم افتتاح نخستین دوره آموزشی مربی تغذیه ورزشی: تغذیه در فرآیند پرورش استعدادها و رسیدن به اوج و قهرمانی نقش بسیار مهمی دارد
 آزمون ارتقاء درجه داوران کشتی ممتاز کشور در آکادمی ملی المپیک
 مراسم افتتاحیه دوره تخصصی مربی تغذیه ورزشی با حضور دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک برگزار می‌شود
 قابل توجه شرکت کنندگان در آزمون ورودی مورخ 13 بهمن ماه 1397 در دوره مربی تغذیه ورزشی:
 آکادمی ملی المپیک برگزار می کند: دوره آموزشی پایش خستگی ورزشکاران
 نخستین کارگاه آموزشی متوسطه تاریخ شفاهی ورزش ایران برگزار می‌شود
 دوره آموزشی پایش خستگی ورزشکاران
 تیم منتخب فوتبال نوجوانان باشگاه ورزشی پرشین (وابسته به جمعیت امام علی ع) در کارگاه‌های آموزشی و تست‌های آمادگی جسمانی آکادمی ملی المپیک شرکت کردند
 نخستین کارگاه تاریخ شفاهی ورزش ایران(متوسطه)
 با حضور دکتر صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک؛ مراسم افتتاحیه دپارتمان‌ پیشگیری از آسیب‌های ورزش و دپارتمان قلب ورزشی برگزار می‌شود


طراحی سایت و پورتال، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام