یکشنبه، ۳ شهریور ۱۳۹۸ ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
   » مرکز پزشکی ورزشی » توان بخشی و فیزیوتراپی
 اهداف، وظایف، ماموریت های بخش توان بخشی و فیزیوتراپی ورزشی 

به جهت اهمیت توان‌بخشی و درمان‌های فیزیوتراپی در بازپروری و درمان ضایعات ورزشی ورزشکاران، بخصوص ورزشکاران حرفه‌ای و نیازی که دنیای امروز برای ورزش به این شاخه از درمان تعیین کرده است پیش از افتتاح آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک پیش‌بینی چنین مرکزی از سوی کارشناسان و مسئولین متولی امر شده بود و امکانات لازم برای بهره‌برداری از چنین مرکزی در طرح‌های کلان آکادمی گنجانده شده بود.

این بخش نیز همچون دیگر بخش‌های مرکز پزشکی با چهار رویکرد اساسی

 o      توسعه مرکزدر زمینه ارتباطات و تولید علم

o     تجهیز و به عبارت بهتر تکمیل سخت افزاری و نرم افزاری

o     تبدیل شدن به پایگاه اطلاعات پزشکی ورزشکاران

o     خدمات به ورزشکاران

 وظایف زیر را بر عهده دارد:

بالطبع به جهت گستره کار آکادمی ملی المپیک، حوزه درمان نیز می‌بایست از گستردگی و تجهیز خاص خود در حد تیم‌های ملی ایران برخوردار می‌بوده‌است. لذا این مرکز با هدف ارائه درمان‌های توان‌بخشی و فیزیوتراپی، ارائه خدمات پس از جراحی، همراهی تیم‌های ملی اعزامی به مسابقات مختلف، ارائه مشاوره‌های درمانی به ورزشکاران و مربیان و متولیان امور ورزش در این حوزه و آموزش بخصوص د رحوزه پیشگیری از ضایعات ورزشی ورزشکاران با افتتاح آکادمی ملی المپیک افتتاح شد.

 تجهیز مرکز به مدرن‌ترین تجهیزات ورزشی روز، با بهره‌برداری از بخش‌های الکتروتراپی- مکانوتراپی- هیدروتراپی، نیازسنجی ورزشکاران، ارائه خدمات درمانی در حوزه توان‌بخشی، ایجاد ارتباط با مراکز آموزشی و درمانی مختلف کشور در حوزه پزشکی ورزشی و بخصوص توان‌بخشی ورزشی، ایجاد ارتباط با NGO ها و انجمن‌های تخصصی از امورات جاری بخش پس از بهره‌برداری این مرکز بوده‌است.

 این مرکز با مأموریت‌های تعیین شده دست تمامی همکاران و متخصصین در این حوزه را جهت همکاری‌های متقابل می‌فشارد.

 

 


طراحی سایت و پورتال، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام